Xhiroja7 - Klubi i shahut "Vëllaznimi" Gjakovë

Histori,kulturë sportive,traditë...
Go to content

Main menu:

Xhiroja7

Foto superliga 2017
Takimi i xhiros së fundit të superliges 2017,tabela e 5-të ku shahisti Gjakovar Arsim HANA kishte për kundërshtar Halit Rushiti dhe me një lojë ku nuk dihej deri në minutat e fundit Arsimi fitoj dhe pas kësaj fitore e mundësoi që klubi i shahut "Vëllaznimi" e ruajti statutin e ekipit që edhe në vitin 2018 të luan në Superligen e Kosovës
Tabela 1 Sabri Halili-Bekim ERMENI 0:1
vellaznimichess@gmail.com
Back to content | Back to main menu